TEHLİKELİ - TEHLİKESİZ ATIKLARIN İTHALAT VE İHRACATI

TEHLİKELİ ATIK

Bertarafı yapılacak atıklar için gerekli teknik kapasiteye sahip tesisin ülkemizde bulunmaması durumunda, bu atıkları yönetmeliklere uygun koşullarda bertarafını sağlayacak ülkeyi belirliyor, tüm ihracata ilişkin iş ve işlemleri tamamlayarak ihracatını gerçekleştirebiliyoruz. Serbest bölgeler dahil Türkiye Cumhuriyeti gümrük bölgesine tehlikeli atık girişi yasaklanmış olsada, sektör itibari ile ekonomik değere sahip atıkların ithalatını yapabilmekteyiz. Bu işlemler için alınması gereken izinler Ekonomi Bakanlığı’nca yayımlanacak düzenlemelerle belirlenir ve kontrole tabi olarak ithalatı sağlanır.

TEHLİKESİZ ATIK

Ülke sınırları dahilinde, geri dönüşümü ve geri kazanımı ekonomik değer taşımayan, teknoloji anlamında yeterli olmayan durumlarda, Çevre Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili yönetmelikleri gerekliliğince sınır ötesine sevk işlemi gerçekleştirilmektedir. 4R olarak, tüm bu yönetmelik proseslerini yerine getirebiliyor ve bu sayede atıklara değer kazandırıyoruz.

2017/3 sayılı “Çevrenin Korunması Yönünden Kontrol Altında Tutulan Atıkların İthalat Denetimi Tebliği” kapsamında ülkemizde artı ekonomik değer kazandıracağını düşündüğümüz tehlikesiz atıkların ithalatını yapıyor, ülkemizdeki hammadde kaynaklarının da korunmasına yardımcı oluyoruz.

Tüm süreci takip edebileceginiz,
en hızlı ve güvenilir atık yönetim
hizmetini sunuyoruz.

Atık yönetimi sektöründe modern işletme kültürü ile en hızlı ve güvenilir hizmeti vermek için, ulusal düzeyde liderliğe ulaşmanın yanı sıra, uluslararası düzeyde de lider işletmelerden biri olmak için düşüncelerinize önem veriyoruz.

Bize ulaşın...

    Sohbeti başlat
    Size nasıl yardımcı olabilirim?
    Size nasıl yardımcı olabilirim?